Laser Frakcyjny CO2 Fraxis
Zabiegi z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2 znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej od bardzo dawna. Jego skuteczność potwierdzona jest jest wieloma badaniami klinicznym. W Tarkiewicz Clinic wykorzystujemy laser Fraxis CO2. Jest to urządzenie medyczne spełniające rygorystyczne normy dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności działania , potwierdzone certyfikatem FDA i CE.
Ten zabieg jest dla Ciebie, jeśli chcesz:
- Odmłodzić i odświeżyć wygląd twarzy, szyi i dekoltu
- Zredukować przebarwienia i blizny
- Skorygować wiotkość skóry
Efekty zabiegu
- odmłodzenie skóry twarzy, szyi i dekoltu
- redukcja przebarwień
- spłycenie zmarszczek
- zamykanie poszerzonych porów
- likwidacja blizn potrądzikowych
- leczenie zmian posłonecznych, w tym rogowacenia starczego
- zwiększenie napięcia skóry twarzy – odmłodzenie rysów, poprawa owalu twarzy
- leczenie wiotkości skóry brzucha (występujące np. po ciąży), ramion, pośladków, piersi i innych okolic
- zmniejszanie blizn pourazowych, pooperacyjnych i oparzeniowych
- leczenie rozstępów
- usuwanie plam starczych
- wygładzenie „chropowatej skóry”
Czas działania
Efekty zabiegu są trwałe, ale w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów należy powtórzyć go 2-3 razy w jednomiesięcznych odstępach.
Przebieg zabiegu
Wiązka laserowa rozprowadzana jest po polu zabiegowym przy pomocy specjalnego skanera, przy zachowaniu maksymalnego komfortu dla pacjenta. Wcześniej znieczulamy ten obszar powierzchownie. Możesz poczuć niewielkie ukłucia.
W pierwszej dobie po zabiegu będziesz odczuwać świąd i pieczenie. Skóra będzie zaczerwieniona i nieco obrzęknięta. Proces złuszczania i gojenia trwa do 6 -7 dni. Można skrócić ten czas i znacznie złagodzić dolegliwości poprzez stosowanie specjalnych kosmetyków.
Środki ostrożności
Po zabiegach z użyciem lasera frakcyjnego należy stosować filtry przeciwsłoneczne. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko powstania przebarwień.
Mechanizm działania
Wiązka laserowa w sposób kontrolowany uszkadza skórę, powodując wytworzenie licznych kolumn ablacyjnych. Są to miejsca, w których światło lasera wnika w głąb skóry, powodując odparowanie wody (ablację) i uszkadzając termicznie komórki skóry właściwej i naskórka. Powoduje to uruchomienie procesów naprawczych prowadzących do przebudowania (remodelingu) skóry właściwej poprzez stymulację produkcji nowego kolagenu. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i napięta. Nowo wytworzony naskórek jest gładki, pozbawiony przebarwień, porów i zmian posłonecznych. Kolumny ablacyjne stanowią od 7 do 20% powierzchni poddanej zabiegowi. Miejsca uszkodzeń poprzedzielane są zdrową tkanką, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo i skraca czas gojenia po zabiegu.
Przeciwwskazania do zabiegu
- terapia doustna izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin)
- terapia steroidami,
- nowotwory skóry,
- ciąża i okres karmienia piersią,
- aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry,
- przewlekłe zapalne dermatozy (np. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry),
- świeża opalenizna (na 2 tyg.przed zabiegiem),
- blizny przerosłe i keloidy nie kwalifikują się do terapii laserem frakcyjnym
- stosowanie kremów z retinolem (3 tygodnie przed zabiegiem)
Działania niepożądane
Nie zanotowano trwałych powikłań po zastosowaniu lasera frakcyjnego. Po zabiegu mogą pojawić się przejściowe przebarwienia pozapalne, nadkażenia bakteryjne i wirusowe.