Leczenie blizn

;
  • blizny potrądzikowe – hydrobalans przed i po
  • usuwanie blizn laser
Tarkiewicz Clinic
ul. Krasińskiego 2 lok. 10
20-709 Lublin
Tel. (+48) 734 465 138
E-mail: kontakt@tarkiewicz.pl

Leczenie blizn – zabiegi

Skuteczne metody usuwania blizn przy pomocy metod dopasowanych do potrzeb pacjenta:

Laser frakcyjny CO2 – to najczęściej wybierana metoda leczenia wszelkiego rodzaju blizn (potrądzikowych, pourazowych, pooperacyjnych). Frakcyjne uszkodzenie blizny działa dwukierunkowo – zmniejsza powierzchnię blizny poprzez jej odparowanie oraz stymulację produkcję kolagenu. Blizna staje się mniejsza i mniej widoczna. (czytaj więcej)

Mikroigłowy RF Vivace – zabieg bardzo efektywnie stymuluje produkcję włókien kolagenowych blizny. Przekłada się to na zmniejszenie blizny i zrównanie jej z otaczającą skórą. Blizna staje się mniej widoczna. Zaletą zabiegu jest bardzo krótki okres rekonwalescencji. Najlepiej sprawdza się w leczeniu blizn potrądzikowych.(czytaj więcej)

PQ Age – innowacyjny peeling chemiczny dający doskonałe i natychmiastowe rezultaty wygładzenia i zmniejszenia blizn zanikowych i potrądzikowych. Nie wymaga okresu rekonwalescencji. Doskonale redukuje rozstępy. Stosowana w połączeniu z innymi metodami (laser frakcyjny CO2, Vivace, Micro-needling, kwas hialuronowy) znacznie poprawia ich wydajność i efektywność.(czytaj więcej)

Micro-needling – zabieg polegający na precyzyjnej stymulacji blizn i rozstępów, przy wykorzystaniu 12 wibrujących z ogromną prędkości cieniutkich igiełek. Stymuluje to przebudowę blizn i rozstępów zmniejszając je i wygładzając. Wielokrotne nakłucia ułatwiają wnikanie w głąb blizn i rozstępów substancji aktywnie stymulujących ich przebudowę (np. peeling PQ Age).

Micro-needling + PQ Age – połączeniu obu procedur w jedną znacznie potęguję uzyskany rezultat. Obie metody uzupełniają się na wzajem. Początkowe zastosowanie PQ Age – wygładza i napina powierzchnię blizny lub rozstępu. Ułatwia to i zwiększa powierzchnie penetracji wibrujących igiełek Micro-needling, te z kolei wytwarzają dziesiątki lub setki tysięcy drobnych kanalików przez które PQ Age może łatwo penetrować do głębszych warstw blizny czy rozstępu. Taka podwójna, zsynchronizowana stymulacja przynosi doskonałe efekty zabiegowe.

Peeling chemiczny –  kwas pirogronowy doskonale sprawdza się w usuwaniu blizn potrądzikowych i rozstępów. Jest to relatywnie tania i nie wymagająca długiego okresu rekonwalescencji metoda usuwania blizn.(czytaj więcej)

Hydrobalans – metoda wykorzystującą usieciowany kwas hialuronowy doskonale sprawdza się w usuwaniu blizn potrądzikowych. Daje natychmiastowe rezultaty. Działa wielokierunkowo – umożliwia oddzielenie blizny od tkanki podskórnej, nawilża ją i stymuluje produkcję kolagenu dzięki czemu staje się ona mniej widoczna. Metoda ta doskonale sprawdza się w połączeniu z zabiegiem laserowych lub mikroigłowym RF.(czytaj więcej)

Kwas hialuronowy – blizny zanikowe można wypełnić stosując wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Metoda ta sprawia, ze blizna staje się mniej widoczna. Dodatkowo kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu w bliźnie trwale ją obkurczając.(czytaj więcej)

First Lift – rozpuszczalne nici PDO – nici polidioksanowe wszczepiona w bliznę, stopniowo rozpuszczają się bardzo silnie stymulując produkcję kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za obkurczenie blizny. Zaletą tej metody jest to że do osiągnięcia pełnego rezultatu wystarcza wykonanie pojedynczego zabiegu. (czytaj więcej)

Bliznowce – przerośnięte blizny.

Przerośnięte blizny i bliznowce to nie tylko problem estetyczny. Często powodują one dolegliwości bólowe i dyskomfort. Leczenie polega na iniekcjach preparatów zawierających miejscowo działające glikokortykosteroidy. Dzięki zastosowanemu leczeniu uzyskuje się znaczne zmniejszenie blizny – staje się ona mniej widoczna i ustępują związane z nią dolegliwości. Dobre rezultaty zmniejszenia bliznowców przynoszą naświetlania lampą ledową Helite II (czytaj więcej)